mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Finanse

Jak obliczyć ratę leasingu nowego samochodu?

Jak obliczyć ratę leasingu nowego samochodu?

Leasing samochodu to idealne rozwiązanie, żeby spełnić marzenie o posiadaniu auta. To bardzo dobry sposób na inwestycję w firmę. Leasing jest popularną formą finansowania, z której korzysta wiele przedsiębiorstw. W niniejszym artykule wyjaśniamy, kto może skorzystać z leasingu, jakie auta można wziąć w leasing i jak działa kalkulator leasingu.

Na czym polega leasing i kto może z niego skorzystać?

Leasing pojawił się w Polsce ponad dwadzieścia lat temu. Ze względu na fakt, że jest to korzystne rozwiązanie podatkowo – rachunkowe szybko zyskał zwolenników. Z leasingu mogą korzystać osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze. Niemniej jednak to dla firm opłaca się najbardziej skorzystanie z tej formy finansowania. Leasing polega na tym, że finansujący (zazwyczaj bank lub firma leasingowa) kupuje od dostawcy (producenta) przedmiot leasingu i oddaje go leasingobiorcy (klientowi) do użytkowania. Ten ostatni spłaca co miesiąc leasingodawcy raty leasingowej. Raty można wrzucić w koszty firmy. Ponadto, leasing nie obciąża zdolności kredytowej klienta – w porównaniu do kredytu. Dlatego tak wiele przedsiębiorstw z niego korzysta – więcej informacji znajdziesz na Autonowezawsze.pl.

Co można wziąć w leasing?

Przedmiotami leasingu mogą być np. samochody osobowe, dostawcze, ciągniki samochodowe, naczepy, przyczepy, maszyny i urządzenia, sprzęty medyczne, elektroniczne oraz nieruchomości. Od wielu lat przedsiębiorcy decydują się na leasing samochodu osobowego oraz dostawczego.

Kalkulator leasingu samochodu

Niektóre firmy na stronach internetowych udostępniają kalkulator leasingu samochodu – taki kalkulator znajdziesz na https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/finansowanie-samochodu/kalkulator-finansowy.html . Dzięki temu, w domowym zaciszu można przeprowadzić wstępną – niezobowiązującą kalkulację leasingu. Zaletą kalkulatora jest to, że można w nim wielokrotnie wprowadzać rożne dane (np. samochodów, ilości rat, wartości) i w ten sposób dopasować warunki finansowe do możliwości potencjalnego klienta. Wchodząc na stronę internetową VWFS.PL należy kliknąć w okienko „kalkulator finansowy”. System będzie zadawał pytania, aby dopasować ofertę do preferencji klienta. Pierwsze pytanie będzie dotyczyło okresu finansowania (do wyboru trzy odpowiedzi: okres krótki 3 – 4 lata, okres długi 4 – 5 lat, można także udzielić odpowiedzi „nie wiem”). Następne pytanie dotyczy, czy klient po zakończonym leasingu będzie chciał wykupić auto, czy zwrócić go finansującemu. Tutaj także jest możliwe zaznaczenie odpowiedzi „nie wiem”. Trzecie pytanie dotyczy wkładu własnego. Wkład własny jest to kwota, którą klient deklaruje wpłacić finansującemu, przez co ma mniejszą kwotę do spłaty rozłożoną na raty. Wyświetlą się tutaj trzy odpowiedzi: wpłata własna niższa do 30%, wpłata własna wyższa do 50% i tutaj także jest odpowiedź „nie wiem”. Następne pytanie dotyczy określenia ilości przejechanych kilometrów w ciągu roku. Można zaznaczyć następujące odpowiedzi: mniej niż 40 tysięcy kilometrów, więcej niż 40 tysięcy kilometrów oraz „nie wiem”. Po tych pytaniach pojawią się następujące opcje finansowania: – VOLKSWAGEN Kredyt Jak Abonament Kredyt EasyDrive, – SEAT Kredyt Jak Abonament Kredyt Moc Niskich Rat, – SKODA Kredyt Jak Abonament ŠKODA Kredyt Niskich Rat, – CUPRA Kredyt Jak Abonament Kredyt Moc Niskich Rat. Po wybraniu odpowiedniej opcji należy wybrać opcję „oblicz ratę”. W tym miejscu uzupełnić trzeba dane: model samochodu, liczbę rat, wkład własny, roczny limit kilometrów. Wyświetli się wstępna kalkulacja leasingu (kwota raty brutto i netto). Istotne jest, że można dodawać kalkulację do porównania innych aut. Przez stronę internetową można zamówić kontakt do finansującego, który skontaktuje się i udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

Udostępnij