mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Finanse

Jak wysłać paczkę do USA?

Jak wysłać paczkę do USA?

Nie ulega wątpliwości, że ogromnym powodzeniem cieszy się wysyłka do USA. Należy pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych żyje ponad 10 milionów osób pochodzenia polskiego. Paczki do USA wysyła się na różne okazje, między innymi jubileusze, rocznice oraz urodziny. Są także osoby, które wysyłają paczki bez okazji, ponieważ w ten sposób chcą się przypomnieć swoim bliskim.

Wysyłka paczki do USA dla klienta indywidualnego i biznesowego

Wysyłka do USA jest bardzo prosta, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić. Bez wątpienia w nadaniu przesyłki pomaga intuicyjny formularz. Paczka do USA to również dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy planują podróż do tego kraju, ale nie chcą wydawać pieniędzy na nadbagaż. Można zwyczajnie wysłać kuriera z nieporęcznymi i ciężkimi przedmiotami.

Zarówno osoby prywatne, jak i firmy adresują listy oraz paczki do USA. Kurierzy przewożą przeważnie prywatne paczki adresowane do przyjaciół i rodziny. Dostępnych jest znacznie więcej metod wysyłki paczek do USA niż tradycyjna poczta.

Jak wysłać paczkę do USA? O możliwościach brokera kurierskiego

Warto zainteresować się ofertą brokera kurierskiego, który gwarantuje z reguły niższe ceny. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych brokerów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Brokerzy obsługują nie tylko firmy, ale również klientów indywidualnych. Na specjalne rabaty mogą liczyć podmioty, które regularnie wysyłają zagraniczne przesyłki. Chodzi tu przede wszystkim o sklepy internetowe, które nadają przynajmniej kilkadziesiąt paczek miesięcznie. Czy tylko? Już nadanie jednej paczki przez osobę prywatną na stronie brokera kurierskiego, jak AlleKurier, po prostu bardziej się opłaca!

Czas na odprawę celną i czas doręczenia

Trzeba jednak pamiętać, że czas na odprawy celne nie jest uwzględniony w przewidywanym terminie doręczenia. Oznacza to, że dostawy mogą opóźniać różne okoliczności, takie jak duża liczba przesyłek oraz pandemia. Na czas dostarczenia paczki do USA wpływa także lokalizacja miejsca docelowego. Paczka dojdzie zdecydowanie szybciej, jeśli jest to Waszyngton lub inne duże miasto, w którym znajduje się lotnisko międzynarodowe.

Nadanie przesyłki do USA – co jeszcze warto wiedzieć?

Najpierw trzeba podać dokładną wagę oraz wymiary paczki, a później wybrać miejsce doręczenia. Jeśli wysyłasz coś cennego to możesz na wszelki wypadek ubezpieczyć przesyłkę. Kurier powinien odebrać paczkę we wskazanym przez Ciebie terminie. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ można nadawać przesyłki nawet bez wychodzenia z domu. W formularzu na stronie należy wpisać swoje dane osobowe, a także dane odbiorcy, a także pozostałe informacje. Należność do zapłacenia zostanie wygenerowana w oparciu o te dane. Gdy uiścisz opłatę to na adres e-mail powinieneś dostać międzynarodowy list przewozowy. Pamiętaj, żeby go nie zgubić, ponieważ jest konieczny do tego, żeby paczka dotarła do adresata. Jedna kopia listu zostaje w firmie kurierskiej, druga u nadawcy, a trzecia leci do odbiorcy razem z przesyłką.

Warto wspomnieć, że kurier osobiście odbiera paczkę, więc nie musisz nigdzie iść. Na stronie internetowej kuriera lub brokera kurierskiego można śledzić całą drogę, dzięki czemu wiesz, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka.

Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak wysłać paczkę do USA.

Udostępnij