mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Sport

Spływ pontonem pomysłem na aktywny wypoczynek

Spływ pontonem pomysłem na aktywny wypoczynek

Każdy wie, że ruch to zdrowie. Z tego względu wiele osób szuka ciekawych form spędzania aktywnie czasu. Na pewno jedną z takich aktywności jest spływ pontonem. Oczywiście jest to rozrywka na wiosnę, lato i jesień, ale warto spróbować, aby przekonać się, jaką frajdę sprawia.

Dlaczego warto zdecydować się na spływ pontonem?

Aktywne spędzanie czasu jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji. Jest to też metoda na oderwanie się od codziennych obowiązków i relaks. Bardzo ważne jest regularne uprawianie jakiegoś sportu. W sezonie letnim dobrym pomysłem jest spływ pontonem. Taka aktywność doskonale nadaje się dla dorosłych i dzieci. Można przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać wspaniałych ludzi i cieszyć się naturą. Spływy odbywają się na rzekach w otoczeniu zieleni, a więc można się odprężyć i popatrzeć na otaczające piękno. Oczywiście jest to także adrenalina, a więc podczas spływu wydzielają się też hormony szczęścia.

Gdzie warto wybrać się na spływy pontonowe?

Tak na dobrą sprawę na spływ pontonem można się wybrać praktycznie w całej Polsce. Na większych i mniejszych rzekach są one organizowane. Jednym z ciekawszych miejsc jest Bardo Śląskie. Można także skorzystać z oferty we Wrocławiu, na rzece Bóbr czy Wkra. Każda trasa jest inna i można zdecydować się na łagodniejszą, krótszą lub bardziej wymagającą trasę. Wszystko zależy od poziomu zaawansowania. Niektóre trasy mają kilkanaście kilometrów, a inne kilkadziesiąt.

Spływ pontonem – rozrywka dla dzieci i dorosłych

Spływ pontonem jest bezpieczną formą aktywności. Nawet osoby, które nie umieją pływać, mogą się na taką wycieczkę wybrać. Wszyscy uczestnicy mają zapewnione kapoki. Na spływ mogą wybrać się dorośli i dzieci. Oczywiście dzieci muszą być pod opieką osób pełnoletnich. Dla tych, którzy pierwszy raz będą miały przyjemność płynąć pontonem, polecane są łagodniejsze i krótsze trasy. Na pierwszy raz taka wycieczka będzie zdecydowanie najlepsza. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą zadowoleni i stanie się to znacznie częstszym rytuałem. Zważywszy na to, że spływy organizowane są w całej Polsce, to można regularnie wybierać się z rodziną czy przyjaciółmi na taką wyprawę. Można się nie tylko zrelaksować, ale także świetnie bawić i przeżyć coś ciekawego.

Spływy pontonowe jako prezent

Wiele osób ma problem z kupnem prezentu dla bliskiej osoby. Spływ pontonem może być doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę, na dzień matki czy jako podziękowanie. Warto rozważyć taką możliwość i sprawić radość bliskim takim podarunkiem. Spływ pontonem może być znakomitą formą spędzania wspólnie wolnego czasu. Na pewno wspólne pływanie zbliży rodzinę do siebie i zacieśni więzi. Nie jest to także droga rozrywka, a więc tym bardziej warto przemyśleć taki prezent.

Bezpieczeństwo podczas spływu pontonowego

Wiele osób obawia się, że podczas spływu może dojść do wypadku lub niebezpiecznego zdarzenia. Nie ma jednak się czego bać. Wszystkie trasy są doskonale przygotowane tak samo, jak sprzęt. Jeśli warunki pogodowe nie są sprzyjające, to spływy są odwoływane.

Artykuł powstał we współpracy z https://solarmarine.pl/

Udostępnij