mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Moda i Uroda

Jak zadbać o zniszczone włosy często poddawane termicznej stylizacji?

Jak zadbać o zniszczone włosy często poddawane termicznej stylizacji?

Każda kobieta chce, by jej fryzura pięknie się prezentowała w każdej sytuacji. Dlatego sięga bardzo często po różnorodne urządzenia, które pomagają uzyskać gładszą fryzurę albo taką pełną objętości. Niestety stylizacja przy użyciu gorącej temperatury destrukcyjnie wpływa na włosy. Jak dbać o włosy często poddawane termicznej stylizacji?

Jak wybrać szampon i odżywkę do włosów zniszczonych na skutek termicznej stylizacji?  

Włosy  zniszczonych są sianowate i wysokoporowate. W związku z tym są jeszcze bardziej wrażliwe na szkodliwe czynniki zewnętrzne czy temperaturę. Jeżeli włosy zostały zniszczone na skutek częstych zabiegów stylizacyjnych, to warto choć na kilka tygodni z nich zrezygnować, po to by zregenerować kosmyki. Jaki będzie najlepszy szampon do włosów zniszczonych? Na pewno warto sięgnąć po produkt, który dobrze nawilża włosy. Potrzebna może być też odbudowa ich struktury. Stąd można wybrać nawet dwa produkty i stosować w ramach modnej metody pielęgnacji zwanej hair cycling. Polega ona na tym, że jednego dnia stosuje się produkty regeneracyjne, np. z keratyną, dwa dni później sięga się po nawilżające np. z kwasem hialuronowym, a  po kolejnych dwóch dniach produkty odżywcze, czyli zawierające enzymy roślinne czy naturalne oleje. Do włosów zniszczonych odpowiedni będzie szampon i odżywka z kwasem hialuronowym, który nawilża i jednocześnie zwiększa objętość włosów wypełniając częściowo jego ubytki. Kwas hialuronowy wiąże wodę w strukturze włosa. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może wiązać nawet 1000 cząsteczek wody. Warto sięgnąć też po serum z kwasem hialuronowym w ciągu dnia, które zapewni odświeżenie włosów i ułatwi ich rozczesywanie.         

Jak bezpiecznie stylizować włosy przy użyciu wysokiej temperatury? 

Skoro już wiadomo jak można odbudować włosy poddawane częstej, termicznej stylizacji, to czas zastanowić się nad tym czy można do niej bezpiecznie wrócić. Otóż okazuje się, że tak. Trzeba jednak sięgnąć po serum bez spłukiwania, które zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą prostownicy, lokówki czy suszarki do włosów nawet do 230 stopni. Dzięki temu można stylizować włosy i chronić je przed degradacją i dalszym odchyleniem łuski czy przesuszeniem. Serum termoochronne tworzy na powierzchni włosa film ochronny. Trzeba pamiętać o aplikacji odpowiedniej ilości takiego produktu. Jeżeli zalecane są 2 czy 3 krople, to nie należy przekraczać tej dawki. Będąc nadgorliwym można obciążyć niepotrzebnie włosy.   

Sauna na włosy, czyli świetny fryzjerski zabieg na zniszczone włosy 

Mamy dla Was jeszcze jedną propozycję, gdy chcecie odbudować włosy po inwazyjnych zabiegach stylizacyjnych, ale i farbowaniu, rozjaśnianiu czy trwałej ondulacji. Możecie wybrać się na saunę na włosy do salonu fryzjerskiego. Zabieg rozpoczyna się od umycia włosów. Nakładany jest na nie preparat odżywczy, a następnie należy usiąść pod specjalną kopułą, która emituje parę w temperaturze 40-60 stopni. Łuski włosa się rozchylają, a składniki odżywcze wnikają w głąb ich struktury. Taki zabieg trwa około 20 minut. Po tym czasie fryzjer domyka łuski włosa stosując naprzemiennie ciepłą (ale nie gorącą) i chłodną wodę. Jeżeli włosy są bardzo zniszczone, to należy go powtórzyć kilkakrotnie, mniej więcej co 3 tygodnie. Włosy mogą stać się miękkie, bardziej elastyczne i lśniące. Warto w codziennej pielęgnacji sięgać też po odżywki z wodą lamelarną, które zapewnią efekt włosów niczym tafla wody.     

Materiał oznaczony

Udostępnij