mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Atrakcje nad morzem, które koniecznie trzeba zobaczyć?

Atrakcje nad morzem, które koniecznie trzeba zobaczyć?

Nad polskim morzem można znaleźć wiele interesujących miejsc, w których świetnie będą bawiły się całe rodziny. Można znaleźć wiele miejsc, które tętnią życiem, jak i takie, w których jest cisza i spokój. Jakie atrakcje nad morzem koniecznie trzeba zobaczyć, by wyprawa była naprawdę udana?

Fokarium na Helu

Jadąc nad morze koniecznie trzeba zobaczyć foki. Można je zobaczyć w fokarium, które od wielu lat działa na półwyspie Helskim.

Jest to placówka edukacyjna, która również zajmuje się ratowaniem fok, które popadły w tarapaty. Następnie są one wypuszczane z powrotem do naturalnego środowiska. W fokarium znajdują się również foki, które z racji przebytych chorób i długotrwałego leczenia nigdy już nie zostaną zwrócone naturze. I to właśnie te foki można z bliska oglądać.

Warto odwiedzić fokarium w porze karmienia, która zawsze zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Trasa lwa Heweliona

Imię lwa Heweliona pochodzi od słynnego astronoma. Dlaczego lwy? Warto pamiętać, że to właśnie te zwierzęta znajdują się w herbie Gdańska.

Lew Hewelion prowadzi turystów przez całe Trójmiasto. Można spotkać lwa Marynarza, który jest na Ołowiance, Browarnika, który pilnuje Długiego Pobrzeża czy Biznesmena, który stoi w pobliżu Wielkiego Młyna.

Hewelionów jest 14. Warto odwiedzić ich wszystkich i poznać atrakcje nad morzem, które są warte zobaczenie. Jest to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, ale również dla tych starszych turystów. Poznając wszystkie lwy można zobaczyć najpiękniejsze zakątki Trójmiasta.

Torpedownia w Babich Dołach

Torpedownia w babich Dołach to nie lada atrakcja dla wszystkich fascynatów militariów.

Jest to atrakcja nad morzem, którą musi odwiedzić każdy, kogo interesuje historia II wojny światowej. Torpedownia powstała w 1942 roku, funkcjonowała przez 3 lata. Był to niemiecki ośrodek badawczy.

Dziś jest to malownicza budowla, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Wspaniale wygląda w czasie spaceru brzegiem morza. Warto jednak pamiętać, że jest to dosyć popularne miejsce, w którym można spotkać wiele osób.

Sopockie molo

Nie można być na Pomorzu i ominąć sopockie molo jest to jedną z tych atrakcji nad morzem, które są obowiązkowe, by poczuć klimat nadmorskich miejscowości.

Zanim pójdziemy na molo koniecznie trzeba przejść się na spacer deptakiem. Popularny „monciak” zawsze jest pełen turystów, ulicznych artystów, którzy proponują wykonanie karykatury lub obrazu oraz straganów z pamiątkami. Warto również przysiąść w kawiarence przy deptaku i przyjrzeć się nadmorskiemu kurortowi, w którym czas płynie inaczej.

Na koniec koniecznie trzeba wejść na popularne molo, które zachwyca kuracjuszy od lat. Warto również przejść się sopocką plażą, którą można dojść do Brzeźna lub ruszyć w przeciwnym kierunku do Gdyni. Jest to już jednak spacer dla bardzo wytrwałych turystów.

Będą nad morzem koniecznie trzeba również zobaczyć plaże. Przepiękna jest kamienista plaża w Jastrzębiej Górze, Klif Orłowski czy ruchome wydmy, które są największe w Europie. Są to atrakcje nad morzem, których nie można przegapić chcąc w pełni poczuć klimat nadmorskich miejscowości.

Udostępnij