mojelodzkie.pl

Blog tematyczny o finansach, zdrowiu i sprocie

Turystyka

Jak usunąć kamień z czajnika?

Jak usunąć kamień z czajnika?

Wiele osób zastanawia się, jak usunąć kamień z czajnika w skuteczny sposób. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi metodami.

Ocet

Wśród najlepszych sposobów na usuwanie kamienia z czajnika można wskazać zastosowanie takiej substancji jak ocet. Ma ona bardzo korzystne właściwości oczyszczające, dlatego doskonale sprawdzi się nawet przy grubszej warstwie kamienia. Ocet powinno się rozcieńczyć z wodą pół na pół, a następnie zagotować w czajniku powstałą substancję. Całość należy zostawić w czajniku na godzinę, a następnie go wypłukać.

ocet do czajnika

Obierki od ziemniaków

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na usunięcie kamienia z czajnika jest wykorzystanie obierek od ziemniaków. W tym przypadku należy w czajniku zagotować wodę wraz z obierkami od ziemniaków. Czynność można powtórzyć kilka razy, jednak należy pamiętać, że podczas niej powinno się wymieniać obierki na świeże. Metoda z obierkami jest znana i skuteczna, dlatego wiele osób z niej chętnie korzysta.

Kwasek cytrynowy

Bardzo dobrym sposobem na usunięcie kamienia z czajnika jest użycie kwasku cytrynowego. Metoda ta wygląda podobnie jak pozostałe, czyli należy zagotować w czajniku wodę wraz z dodatkiem kwasku cytrynowego. Na pełen czajnik powinno się dodać pięć łyżeczek kwasku cytrynowego. Roztwór z kwaskiem cytrynowym można zostawić w czajniku nawet na całą noc, a następnie go zagotować. Istotne jest również odpowiednie przepłukanie czajnika, które warto wykonać co najmniej trzy razy.

Jak usunąć kamień z czajnika – Coca-cola

Skutecznym sposobem na usunięcie kamienia w czajniku będzie także wykorzystanie takiego napoju jak coca-cola. W tym przypadku powinno się wlać do czajnika szklankę coca-coli, a następnie uzupełnić go wodą. Do całości można dodać nieco sody oczyszczonej, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie lepszych efektów. Coca-cola doskonale sprawdzi się nawet w przypadku czajników stworzonych z delikatnych materiałów, na przykład czajników ceramicznych. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania osadów z kamienia.

czyszczenie czajnika

Soda oczyszczona

Wśród najlepszych sposobów na oczyszczenie czajnika z kamienia można wskazać także zastosowanie sody oczyszczonej, która jest dość popularną substancją wykorzystywaną do czyszczenia różnych powierzchni. Dwie łyżki sody oczyszczonej powinno się wsypać do czajnika, a następnie zalać wodą i zagotować. Jednak metoda ta ma pewną wadę. Soda oczyszczona ma dość intensywny zapach, który może być wyczuwalny po zastosowaniu tej metody. Sodę oczyszczoną z powodzeniem można stosować nawet w czajnikach elektrycznych, ponieważ jest to bardzo dokładna metoda oczyszczania.

Jak usunąć kamień z czajnika – sok z cytryny

Kolejną polecaną metodą na oczyszczenie czajnik z osadów kamiennych jest użycie soku z cytryny, co jest dość naturalnym sposobem. Szklankę soku z cytryny powinno się wlać do czajnika, a następnie odstawić na godzinę. Ścianki czajnika może również natrzeć cząstkami cytryny, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie lepszych efektów. Po całej procedurze powinno się bardzo dokładnie umyć czajnik oraz będzie można z niego korzystać tak jak do tej pory.

Udostępnij